Prof. Dr. Salim ÖĞÜT Hoca’nın Ardından

Salim Öğüt Hoca’yı bir yerlere mal etmek isteyenlere onun eserlerini ve konferanslarını sohbetlerini tavsiye ediyoruz. 

Çorum’da konuşma yapmadığı konferans vermediği kurum kuruluş, grup kalmamıştır


Son günlerde, Çorum insanın İslami yönden bilgilendirilmesi ve aydınlatılması için emek harcayan Salim Öğüt Hoca için söylenen sözler bizleri yaralamaktadır. Salim Hoca bir gruba mal edilerek karalanmaya çalışılmaktadır. 

Oysa Salim Öğüt Hoca grup, cemaat, hizip, farkı gözetmeksizin herkesin davetine icabet edip bildiği doğruları anlatmaya çalışmıştır. Hoca’yı kim davet ederse azizim ajandamıza bakalım derdi ve müsait ise randevu verirdi veya müsait olduğu zamanı söylerdi. Bundan dolayı Hoca’nın Çorum’da konuşma yapmadığı konferans vermediği kurum kuruluş, grup kalmamıştır. 

Dolayısıyla Hocayı dar bir kalıba sığdırıp yaftalamanın doğru olmadığına inanıyoruz. Ölülerini hayırla anma inancını taşıyan bir dinin mensupları olarak rahmeti rahmana kavuşmuş birinin ardından böylesi tavır sergileyenleri kınıyoruz. Salim Öğüt Hoca’yı bir yerlere mal etmek isteyenlere onun eserlerini ve konferanslarını sohbetlerini tavsiye ediyoruz.
Çağrı Eğitim Vakfı

Diğer Haberler

 • Çorum’da kardeşlik ve kitaphane…

  Mine Alpay Gün'ün Milli Gazete'deki Vakfımız ve Çorum ile ilgili köşe yazısı

 • Milletin imânı gidiyor!

  İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu, İlahiyatçı Dr. İhsan Şenocak, “Milletin imânı gidiyor, aileler dağılıyor, hep birlikte felâkete sürükleniyoruz” dedi.

 • Kitaphane hizmete açıldı

  Çorum Çağrı Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan ‘Gençlik Merkezine Çağrı’ adlı proje kapsamında oluşturulan ‘Kitaphane’ dün Mimar Sinan Mahallesi Fevzi Çakmak 1. Cadde numara 5’te açıldı.

 • Gayemiz Allah’ın rızasını bilen bir nesil yetiştirmek

  Vakfımız ve İFAM işbirliği ile gerçekleştirilen Yaz Etkinlikleri mezuniyet gecesi düzenlendi.

 • BASIN AÇIKLAMASI

  Bu asılsız yayınlarla ilgili yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 • AMACIMIZ, ALLAH'IN DİNİNİ YAŞAMAYI GAYE EDİNMİŞ BİR NESİL YETİŞTİRMEK

  Biz İslam'ı yaşarken evimizde ailemizle yaşamalıyız. Allah resulünün kendi eşiyle, çocuklarıyla nasıl bir hayatı varsa onu öğrenme mecburiyetimiz vardır. Sokakta yürürken, kardeşlerimize konuşurken, su içerken, muhabbet ederken hayatımızın her alanına İslam'ı koyma mecburiyetimiz var.

 • İslâm’la yeniden dirilecek

  Diyanet İşleri Başkanlığı Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan Şenocak, “Üzerine ölü toprağı serpilen bu ümmet, İslâm’la yeniden dirilecek” dedi.

 • Allah'tan cennet bekliyorsak cennet gibi bir ev kurmalıyız

  Cami kimseyi evliya yapmaz. Annelerin büyütüp adam ettiği çocuklar ümmeti Muhammed'e uygun insanlar olurlar.

 • Mübarek 3 Aylar

  Gözümüzü, gönlümüzü, yönümüzü, yolumuzu, arzu ve isteklerimizi fani olandan baki olana çevireceğiz mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz.