Allah'tan cennet bekliyorsak cennet gibi bir ev kurmalıyız

Cami kimseyi evliya yapmaz. Annelerin büyütüp adam ettiği çocuklar ümmeti Muhammed'e uygun insanlar olurlar.Ev mobilya yığınlarından oluşan bir yer değildir


Sosyal Doku Vakfı Onursal Başkanı Nureddin Yıldız'ın konuşmacı olarak katıldığı 'Evimize Dönelim' adlı konferans 10 Mayıs 2016 Salı akşamı gerçekleştirildi. Afra Düğün Salonu'nda yapılan konferansa ilgi yüksek oldu. Salon içinde çok sayıda kişi ayakta programı takip etmek zorunda kalırken yüzlerce vatandaşta salon dışında kaldı.

Hafız Muhammed Demirci'nin Kur'an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılış konuşmasını konferansı organize eden sivil toplum kuruluşları adına Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Erol Kavuncu yaptı.

İlim Yayma Cemiyeti Çorum Şubesi, Ensar Vakfı Çorum Şubesi, Çağrı Eğitim Vakfı, ÇORİM-DER ve Türkiye Gençlik Vakfı Çorum Şubesi işbirliğinde düzenlenen konferansta konuşan Nureddin Yıldız, ailenin öneminden bahsetti.

Hz. Peygamberin 23 yıl peygamberlik döneminde 13 yılın camisiz olduğunu dile getiren Yıldız, "HemdeKabe'nin dibinde camisizdi. Sadece son 10 yılında camisi oldu. O, 13 yılda insanlığın en büyük ve en temiz medeniyetini kurdu. Bizler 13 yıl evinden peygamberlik yapmış bir insanın ümmetiyiz. O evde 6 çocuk büyüttü ve bir medeniyle kurdu. Bizler ise günümüzde evden beklenen bir çok şeyi camiden, Kur'an Kurslarından, vakıflardan, derneklerden bekliyoruz. Cami kimseyi evliya yapmaz. Annelerin büyütüp adam ettiği çocuklar ümmeti Muhammed'e uygun insanlar olurlar.

Camiiden önce ev gelir, Kur'an Kursu'ndan önce anne gelir. Çünkü çocuk ilk eğitimini ailede alır. Orada kişiliği şekillenir.  Önce çocuklarımıza ailede iyi bir Müslüman güzel ahlaklı bir insan olmayı öğreteceğiz. Bu yanlışları düzelmezsek çok beklediğimiz nesil gelmez.  Huzurumuzu kaybettik ve evimizin dışında arıyoruz ama evimizin dışında hiçbir yerde de huzur yoktur. Huzuru dışarıda ararken bu seferde evimizi kaybettik. Evlerimizi kaybedince müminliğimizi de kaybettik. Ev mobilya yığınlarından oluşan bir yer değildir. Müslüman, 'ahlaklı bir devlet' istiyorsa O evi kurmalıdır. Allah'tan cennet bekliyorsak cennet gibi bir ev kurmalıyız" dedi.

Konferans sonunda ise programı organize eden sivil toplum kuruluşları adına Ensar Vakfı Çorum Şube Başkanı Erol Kavuncu, Nureddin Yıldız'a çiçek takdim etti. Ardından ise Nurettin Yıldız kitaplarını imzaladı.

 

Diğer Haberler

 • Çorum’da kardeşlik ve kitaphane…

  Mine Alpay Gün'ün Milli Gazete'deki Vakfımız ve Çorum ile ilgili köşe yazısı

 • Milletin imânı gidiyor!

  İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu, İlahiyatçı Dr. İhsan Şenocak, “Milletin imânı gidiyor, aileler dağılıyor, hep birlikte felâkete sürükleniyoruz” dedi.

 • Kitaphane hizmete açıldı

  Çorum Çağrı Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan ‘Gençlik Merkezine Çağrı’ adlı proje kapsamında oluşturulan ‘Kitaphane’ dün Mimar Sinan Mahallesi Fevzi Çakmak 1. Cadde numara 5’te açıldı.

 • Gayemiz Allah’ın rızasını bilen bir nesil yetiştirmek

  Vakfımız ve İFAM işbirliği ile gerçekleştirilen Yaz Etkinlikleri mezuniyet gecesi düzenlendi.

 • BASIN AÇIKLAMASI

  Bu asılsız yayınlarla ilgili yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 • AMACIMIZ, ALLAH'IN DİNİNİ YAŞAMAYI GAYE EDİNMİŞ BİR NESİL YETİŞTİRMEK

  Biz İslam'ı yaşarken evimizde ailemizle yaşamalıyız. Allah resulünün kendi eşiyle, çocuklarıyla nasıl bir hayatı varsa onu öğrenme mecburiyetimiz vardır. Sokakta yürürken, kardeşlerimize konuşurken, su içerken, muhabbet ederken hayatımızın her alanına İslam'ı koyma mecburiyetimiz var.

 • İslâm’la yeniden dirilecek

  Diyanet İşleri Başkanlığı Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan Şenocak, “Üzerine ölü toprağı serpilen bu ümmet, İslâm’la yeniden dirilecek” dedi.

 • Prof. Dr. Salim ÖĞÜT Hoca’nın Ardından

  Salim Öğüt Hoca’yı bir yerlere mal etmek isteyenlere onun eserlerini ve konferanslarını sohbetlerini tavsiye ediyoruz. 

 • Mübarek 3 Aylar

  Gözümüzü, gönlümüzü, yönümüzü, yolumuzu, arzu ve isteklerimizi fani olandan baki olana çevireceğiz mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz.