18 Mart Çanakkale Zaferi'nin 100. Yıl Dönümünde Şehitlerimizi Rahmetle Anıyoruz

Vatanımızın birliği ve beraberliği, bölünmez bütünlüğü uğrunda en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, vatanını canından aziz bilen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz.

İnsanlık tarihine altın harflerle yazdırdığı bir kahramanlık destanı

Türk ve dünya tarihine damgasını vurmuş en önemli olaylar arasında yer alan 18 Mart 1915 Çanakkale Zaferi, aziz milletimizin zamanın en güçlü ordularına karşı iman, inanç, vatan sevgisi, dayanışma, birlik ve beraberlik duyguları ile mücadele verdiği, adını insanlık tarihine altın harflerle yazdırdığı bir kahramanlık destanıdır.


Bugün bizler, inançla bir olmanın başarısı olan Çanakkale Zaferi mücadelesinde vatanı için canını veren bir neslin evlatları olarak dört bir yanı şehit kanlarıyla sulanmış bu topraklar üzerinde geleceğe yürümekteyiz. Bu mukaddes toprakları bizlere emanet eden Çanakkale Zaferi kahramanlarının miras bıraktığı vatan ve bayrak sevgisini, kardeşlik, dayanışma ve birlik ruhunu yaşatmaya devam edecek; kanıyla, canıyla bu toprakları vatan kılan her bir şehidimizi daima dualarla yâd edeceğiz.


Şehitlerimizin emanetine ancak milli ve manevi değerlerine bağlı, inancını ve tarihini bilen, “aydınlık yarınların teminatı” olan gençler yetiştirmek suretiyle sahip çıkılabileceğine inanan Çağrı Eğitim Vakfı, maddi ve manevi bütün değerlerimizi daha ileri taşımanın gayreti içerisinde, bu ulvî hedefler doğrultusunda çalışmalarını kararlılıkla sürdürmektedir. 


Bu duygu ve düşüncelerle, 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü’nün yıl dönümünde, vatanımızın birliği ve beraberliği, bölünmez bütünlüğü uğrunda en güç koşullar altında canlarını ortaya koymaktan çekinmeyen, vatanını canından aziz bilen şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyor, gazilerimize şükranlarımı sunuyoruz.

Diğer Haberler

 • Çorum’da kardeşlik ve kitaphane…

  Mine Alpay Gün'ün Milli Gazete'deki Vakfımız ve Çorum ile ilgili köşe yazısı

 • Milletin imânı gidiyor!

  İlmi ve Fikri Araştırmaları Merkezi (İFAM) Kurucusu, İlahiyatçı Dr. İhsan Şenocak, “Milletin imânı gidiyor, aileler dağılıyor, hep birlikte felâkete sürükleniyoruz” dedi.

 • Kitaphane hizmete açıldı

  Çorum Çağrı Eğitim Vakfı tarafından hazırlanan ‘Gençlik Merkezine Çağrı’ adlı proje kapsamında oluşturulan ‘Kitaphane’ dün Mimar Sinan Mahallesi Fevzi Çakmak 1. Cadde numara 5’te açıldı.

 • Gayemiz Allah’ın rızasını bilen bir nesil yetiştirmek

  Vakfımız ve İFAM işbirliği ile gerçekleştirilen Yaz Etkinlikleri mezuniyet gecesi düzenlendi.

 • BASIN AÇIKLAMASI

  Bu asılsız yayınlarla ilgili yasal haklarımızı sonuna kadar kullanacağımızı tüm kamuoyuna saygıyla duyururuz.

 • AMACIMIZ, ALLAH'IN DİNİNİ YAŞAMAYI GAYE EDİNMİŞ BİR NESİL YETİŞTİRMEK

  Biz İslam'ı yaşarken evimizde ailemizle yaşamalıyız. Allah resulünün kendi eşiyle, çocuklarıyla nasıl bir hayatı varsa onu öğrenme mecburiyetimiz vardır. Sokakta yürürken, kardeşlerimize konuşurken, su içerken, muhabbet ederken hayatımızın her alanına İslam'ı koyma mecburiyetimiz var.

 • İslâm’la yeniden dirilecek

  Diyanet İşleri Başkanlığı Aşık Kutlu Eğitim Merkezi Müdürü Dr. İhsan Şenocak, “Üzerine ölü toprağı serpilen bu ümmet, İslâm’la yeniden dirilecek” dedi.

 • Prof. Dr. Salim ÖĞÜT Hoca’nın Ardından

  Salim Öğüt Hoca’yı bir yerlere mal etmek isteyenlere onun eserlerini ve konferanslarını sohbetlerini tavsiye ediyoruz. 

 • Allah'tan cennet bekliyorsak cennet gibi bir ev kurmalıyız

  Cami kimseyi evliya yapmaz. Annelerin büyütüp adam ettiği çocuklar ümmeti Muhammed'e uygun insanlar olurlar.

 • Mübarek 3 Aylar

  Gözümüzü, gönlümüzü, yönümüzü, yolumuzu, arzu ve isteklerimizi fani olandan baki olana çevireceğiz mübarek üç aylara girmiş bulunuyoruz.